Przychody Huawei Technologies wzrosły o 39 proc. w I kw. 2019 r. (w chińskiej walucie). W przeliczeniu oznacza to kwotę 26,81 mld dol. Koncern zapewnia, że marża zysku netto wyniosła ok. 8 proc., czyli nieznacznie więcej niż w ub.r., ale nie podał kwot. Huawei poinformowało również, że w I kw. 2019 r. sprzedało 59 mln smartfonów. W I kw. 2018 r. było to 39,3 mln szt. (według IDC).

CEO Ren Zhengfei poinformował jeszcze przed ogłoszeniem wstępnych danych, że dział konsumencki zwiększył sprzedaż o ponad 70 proc. w I kw. br., a dział infrastruktury sieciowej - o 15 proc. Producent zapewnia, że do końca I kw. br. podpisał 40 kontraktów komercyjnych na budowę 5G.

Rotating chairman Huawei Guo Ping ocenia, że w 2019 r. dwucyfrowy wzrost sprzedaży osiągną wszystkie trzy grupy biznesowe Huawei - konsumencka, infrastruktury sieciowej oraz rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Koncern podał wstępne wyniki po raz pierwszy, w czasie gdy znalazł się pod presją podejrzeń o działalność szpiegowską i trwa debata na temat bezpieczeństwa rozwiązań firmy. USA naciskają na sojuszników, by wykluczyli Huawei z budowy sieci 5G. Sprawa jest analizowana co najmniej od kilku miesięcy także w Polsce, jak dotąd nie zapadły żadne decyzje. Liczby mają pokazywać, że biznes Huawei rośnie mimo przeciwności.