IBM Studios to miejsca, w których specjaliści koncernu (zespoły Design oraz Interactive Experience) a także eksperci z różnych branż współpracują z klientami przy opracowywaniu rozwiązań cyfrowych.  Warszawski ośrodek powstanie do końca br. W tym czasie rozpoczną działalność centra w Pradze, Hamburgu i Paryżu. W pierwszej kolejności ruszą ośrodki w Dublinie i Hursley (Wielka Brytania),

Nowe ośrodki IBM Studios będą miały swoje specjalizacje. W Warszawie, Hamburgu i Paryżu eksperci skoncentrują się na wygodzie korzystania z aplikacji mobilnych i internetowych. Zajmą się również projektami pomagającymi klientom w przejściu do prowadzenia biznesu cyfrowego. Z kolei Dublin i Hursley będą specjalizowały się w projektowaniu rozwiązań IBM (jak Watson, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz Internetu rzeczy).

Zespół IBM Interactive Experience liczy 9,7 tys. osób. Tworzą go projektanci, deweloperzy i konsultanci pracujący z klientami nad projektowaniem różnych rozwiązań, począwszy od wirtualnych showroom’ów, po biznesowe aplikacje i treści. Np. w Warszawie zakończono niedawno projekt dla Alior Banku, którego celem była zmiana sposobu jego działania i współpracy z klientami. Z kolei w Wielkiej Brytanii Interactive Experience we współpracy z firmą finansowo-budowlaną Nationwide zaprojektował i stworzył pierwszą aplikację bankową na Apple Watch (IBM i Apple zawarły strategiczne partnerstwo obejmujące rozwój rozwiązań na urządzenia Apple’a).