Intel zwalnia setki administratorów IT - twierdzi dziennik The Oregonian. Cięcia nastąpiły wśród pracowników zatrudnionych w największym ośrodku firmy w Oregonie, w innych lokalizacjach w USA oraz w jednostce administracyjnej na Kostaryce. Według informacji dziennika redukcje są związane z przejęciem części operacji przez Infosys - międzynarodowego dostawcę usług z centralą w Indiach. Głównym celem nie wydaje się zmniejszenie kosztów, lecz zmiany organizacyjne w wewnętrznym systemie informatycznym koncernu. Zamiast współpracować z wieloma kontraktorami, Intel powierzy zadania jednej specjalistycznej firmie - wynika z raportu.

Intel potwierdził redukcje, ale nie ujawnił ich skali ani powodów. Komentuje zdawkowo, że zmiany zatrudnienia są związane "z potrzebami i priorytetami biznesu". Zapewnił natomiast, że każda zwalniana osoba zostanie potraktowana "profesjonalnie i z szacunkiem".

Zmiany następują wkrótce po nominacji nowego CEO Intela. W lutym br. został nim Robert Swan. To pierwszy specjalista od finansów na czele korporacji. Zapowiedział, że kontynuację transformacji Intela w firmę skoncentrowaną na danych.