Z badań Ericssona wynika, że konsumenci coraz większą rolę przywiązują do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia przy użyciu urządzeń ubieralnych (wearables), które pomagają w monitorowaniu organizmu i aktywności fizycznej. Często jednak uchodzą one za niezbyt estetyczne lub niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niekiedy precyzja działania pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego firma przewiduje, że następna generacja sprzętu monitorującego stan zdrowia może być umieszczana nie na ciele, lecz wewnątrz organizmu. Zastosowanie „internables” początkowo ma być podobne do dzisiejszych urządzeń ubieralnych. 

Na taki trend wskazują kolejne dane z badania Ericssona. Mianowicie połowa użytkowników smartfonów wierzy, że wewnętrzne czujniki już za 3 lata będą informować swoich posiadaczy o stanie zdrowia. 

Ośmiu na dziesięciu właścicieli smartfonów deklaruje, że potrzebuje technologii do lepszego wykorzystania zmysłów oraz możliwości poznawczych. Respondenci chcą udoskonalić dzięki elektronice przede wszystkim swój wzrok, pamięć i słuch. Wielu pytanych oczekuje poprawy zdolności motorycznych, a ponad połowa – zdolności komunikacyjnych.

Badanie wykazało, że co trzeci z pytanych jest bardzo zainteresowany implantami wspomagającymi wzrok i słuch za pomocą informacji pochodzących z internetu. 

Rozwój internables to jeden z 10 trendów na rynku konsumenckim według raportu „10 Hot Consumer Trends for 2016′ z ConsumerLab, globalnego badania Ericssona.