Z dniem 1 marca br. dotychczasowy prezes IT Kontrakt, Leszek Kowalczykiewicz, został członkiem rady nadzorczej spółki. Będzie nadzorował obszar fuzji i przejęć na rzecz tworzonej platformy outsourcingu IT, kluczowej dla rozwoju IT Kontrakt. Leszek Kowalczykiewicz od 2006 r. jest współwłaścicielem spółki, a od lipca 2016 r. był prezesem zarządu.

Zamiast dotychczasowego stanowiska prezesa IT Kontrakt utworzono dwa równorzędne stanowiska co-CEO. Obejmą je: Tomasz Pyrak, pełniący od 2016 r. funkcję wiceprezesa zarządu IT Kontrakt oraz Wojciech Mach, który wcześniej był dyrektorem zarządzającym Luxoft w Europie Środkowej i w Polsce.

Tomasz Pyrak ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT. Rozwija i nadzoruje Service Delivery Centers IT Kontrakt oraz odpowiada za rozwój na rynkach międzynarodowych.

Wojciech Mach posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi organizacjami. W Luxoft odpowiadał za działanie i rozwój centrów biznesowych firmy w Polsce, Rumunii i Bułgarii, a także kierował relacjami z najważniejszymi klientami i partnerami w regionie. Od 2012 r. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego firmy w Polsce. Wcześniej był związany m.in. z Procter&Gamble, Grytek i HP.

Skład zarządu spółki uzupełni Robert Biedrzycki, dyrektor finansowy IT Kontrakt od września 2017 r. Wcześniej pracował jako CFO w dużych międzynarodowych organizacjach, m.in. jako CFO International w Allegro, CFO Europe w grupie OLX oraz wiceprezes grupy Radio Zet.

Priorytetem IT Kontrakt jest rozwój na polskim rynku, dalsza budowa paneuropejskiej grupy kapitałowej w obszarze outsourcingu usług IT i integracja spółek w ramach grupy.