Przetasowania w kierownictwie regionu EMEA w Citrix Systems. Eric Kline został powołany dyrektorem operacyjnym, Lee Hughes wiceprezesem ds. rozwiązań i technologii sieciowych, a Daren Finney zastępuje Eric’a Kline’a  na stanowisku wiceprezesa EMEA ds. partnerów.

Roszady mają na celu lepsze wsparcie potrzeb klientów i partnerów w regionie – twierdzi korporacja.

Daren Finney, który ma zadbać o partnerów firmy w regionie EMEA, dołączył do Citrix w 2017 r. obejmując stanowisko starszego dyrektora ds. dystrybucji i rynku średnich przedsiębiorstwo w regionie.

Wcześniej kierował globalną dystrybucją w Veritas. Ma ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z partnerami.

Dyrektor operacyjny Eric Kline będzie odpowiedzialny za strategię sprzedaży (go-to-market), odnowienia licencji oraz działania marketingowe. Dołączył do Citrix w 2000 r. Pełnił szereg ról kierowniczych w USA, od 2012 r. w Europie. Organizacją partnerską nie kierował długo, zajął się nią w ub.r.

Citrix zapowiada, że zamierza wspierać transformację organizacji do modelu opartego na chmurze. Jak komunikuje, połączenie chmury hybrydowej z rozwiązaniami pozwalającymi na stworzenie inteligentnego miejsca pracy i analityką IT powoduje, że obszar rozwiązań i technologii sieciowych staje się dla niego kluczowy.  

Zmiany w regionalnym kierownictwie następują po zakończonym poprawą wyników 2018 r. Przychody zwiększyły się o 5 proc. wobec 2017 r., do 2,97 mld dol. Czwarty kwartał był na 3-procentowym plusie. Zysk netto wyniósł 576 mln dol. wobec 22 mln dol. w 2017 r. Wówczas obciążyły go koszty restrukturyzacji, które w ub.r. były już znacznie niższe.