Kinga Piecuch, prezes SAP Polska, od 1 maja br. awansuje na stanowisko Head of General Business and Global Channel w Europie Środkowo-Wschodniej.

W nowej roli będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP dla MŚP w krajach CEE, w tym w Austrii, oraz sieci partnerów firmy w tym regionie. Do czasu ogłoszenia następcy będzie łączyła tę funkcję z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska.

Kinga Piecuch kieruje lokalnym oddziałem od 2014 r. Wówczas spółka zatrudniała 140 osób i koncentrowała się na sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań. Dziś SAP w naszym kraju zatrudnia ok. 600 pracowników, ma dwa centra rozwoju oprogramowania w Gliwicach i Krakowie. Po kierownictwem Kingi Piecuch SAP w Polsce zmieniał wizerunek z firmy skoncentrowanej na ERP na dostawcę rozwiązań do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, także dla MŚP.  "Teraz około 50 proc. wszystkich klientów SAP w Polsce to małe i średnie firmy." - zapewnia Kinga Piecuch.  

Kinga Piecuch przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. jako dyrektor sprzedaży dla MŚP). W swojej karierze zawodowej odpowiadała m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu, rozwój sieci partnerskich oraz nowych kanałów sprzedaży. Jej główne obszary specjalizacji to m.in. sprzedaż B2B i B2C, lead generation, budowanie relacji i kierowanie zespołem. Zarządzała organizacjami w procesach zmian i akwizycji. Kinga Piecuch ma wykształcenie ekonomiczne.