Od 1 czerwca Kinga Piecuch dołączyła do Microsoft CEE. Będzie kierować zespołem branżowych ekspertów odpowiedzialnych za rozwój sprzedaży do kluczowych przedsiębiorstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Kinga Piecuch jako Enterprise Industry Lead wraz ze swoim zespołem (Industry Sales Team) odpowiada za wsparcie cyfrowej transformacji klientów we wszystkich krajach regionu CEE. Wraz z lokalnymi zespołami sprzedażowymi zajmie się współtworzeniem i realizacją strategicznych projektów. Będzie również odpowiadać za współpracę z innymi działami firmy, takimi jak organizacja partnerska czy Service. Ma zapewnić efektywne współdziałanie z zespołami regionu EMEA i centralą korporacji.

Jednym z kluczowych obszarów jej pracy będzie pomoc klientom w regionie w wykorzystaniu potencjału rozwoju, jaki niesie za sobą dostęp do usług w chmurze z pierwszego regionu przetwarzania danych w Polsce oraz partnerstwo Microsoftu z Operatorem Chmury Krajowej.

Kinga Piecuch ostatnio przez ponad 5 lat była dyrektorem zarządzającym SAP Polska. Od połowy 2019 r. odpowiadała za globalną organizację partnerską i rynek SMB w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmowała się m.in. wsparciem przedsiębiorstw w Polsce we wdrażaniu rozwiązań chmurowych.

W latach 2006 - 2013 była związana z Xerox, ostatnio na stanowisku dyrektora generalnego w Polsce. Wcześniej 6 lat spędziła w IBM, m.in. kierując sprzedażą do klientów SMB.