Spółka Kinguin zakończyła współpracę z MC2 Solutions, firmą założoną przez byłą minister cyfryzacji, Annę Streżyńską oraz byłych pracowników resortu - poinformował money.pl. Przedstawiciele Kinguina poinformowali, że kontrakty między obu podmiotami zostały zamknięte, a projekty są nadal realizowane przez wewnętrzne zespoły. Firma nie ma już zewnętrznych kontrahentów. Anna Streżyńska nie komentuje tej zmiany. Z informacji wynika, że Kinguin redukuje zatrudnienie i przeprowadza reorganizację.

Anna Streżyńska została odwołana ze stanowiska minister cyfryzacji w styczniu br. w ramach rekonstrukcji rządu. Wraz z dwoma współpracownikami z resortu założyła MC2 Solutions (została jej prezesem), która od razu zawiązała partnerstwo z Kinguinem. Jak wówczas informowano MC2 Solutions "będzie świadczyć międzynarodowe usługi w sferze technologii informacyjnych i komunikacyjnych, zwłaszcza blockchain. Inicjatorami i udziałowcami przedsięwzięcia są Anna Streżyńska i Viktor Romaniuk Wanli, przedsiębiorca i właściciel Kinguin.net".

Firma miała być zapleczem technologicznym specjalisty od e-sportu we wdrażaniu technologii blockhain dla Kinguin.net. Według money.pl z MC2 Solutions odszedł też jeden ze współzałożycieli spółki, dyrektor operacyjny Robert Kalbarczyk.