Nowe możliwości obu modeli są odpowiedzią na rosnącą liczbę użytkowników korzystających z komunikatorów typu Cisco Jabber zainstalowanych na komputerach PC. Teraz mogą oni zostać uczestnikami konferencji łącząc się poprzez przystawki Konftel 55 i 55W bezpośrednio z poziomu aplikacji, co według dystrybutora jest dużym udogodnieniem.

 

- Urządzenia konferencyjne Konftel z serii 55 są kompatybilne z wiodącymi komunikatorami typu UC w zakresie obsługi interfejsu aplikacji na kolorowym wyświetlaczu LCD – mówi Olga Wiśniewska, Product Manager marki Konftel w Kontelu. - Oznacza to, że użytkownik zalogowany na swoim komputerze do aplikacji typu Jabber może uczestniczyć w konferencji za pośrednictwem dotykowego panelu przystawki .

 

Aktualizacja oprogramowania przyniosła między innymi następujące możliwości: przełączanie się między trybami „standardowy” oraz „Jabber”, wyświetlanie się numeru lub nazwy użytkownika aplikacji na ekranie LCD urządzenia, nawiązywanie i odbieranie rozmów oraz wybieranie ostatniego numeru, sprawdzanie wiadomości głosowych, regulowanie poziomu dźwięku i wyciszanie.