Udziałowcy Solid Brain zaakceptowali sprzedaż większościowego pakietu tej spółki we wstępnej umowie zawartej z IT Kontrakt. Transakcja dojdzie do skutku po uzyskaniu zgody UOKiK. Jej zamknięcie jest planowane w sierpniu 2018 r. Solid Brain specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zlecenie i zarządzaniu nim w modelu outsourcingowym. Firma ma siedzibę w Krakowie, zatrudnia blisko 200 osób.

Z kolei IT Kontrakt należy od ub.r. do funduszy Oaktree Capital Management oraz Cornerstone Partners (odkupili udziały od Work Service). Inwestycja w Solid Brain jest kolejnym etapem budowy europejskiej grupy kapitałowej specjalizującej się w outsourcingu IT w zakresie tworzenia i utrzymywania oprogramowania na zlecenie dużych korporacji.

Nowa struktura ma być liderem pod tym względem nie tylko w Polsce, lecz w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej (oprócz naszego kraju m.in. Ukraina, Czechy, Rumunia, Bałkany), w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) i Skandynawii. Ten zakrojony na szeroką skalę projekt przewiduje zarówno przejęcia specjalistycznych spółek, jak i wzrost organiczny.

"Włączenie Solid Brain do grupy kapitałowej ma na celu wzmocnienie naszych operacji w Polsce, w szczególności w Krakowie, będącym największym rynkiem outsourcingu IT w kraju z dużym potencjałem wzrostu" – wyjaśnia Tomasz Pyrak, prezes współzarządzający IT Kontrakt.

Solid Brain ma z kolei korzystać dzięki zapleczu finansowemu funduszy przejmujących spółkę jak i operacyjnemu IT Kontrakt. Obie firmy wspólnie budują nową platformę outsourcingową.