Przychody na rynku pamięci masowej do monitoringu wideo będą zwiększać się przeciętnie o 6,1 proc. co roku w latach 2020 - 2025 - prognozuje MarketsandMarkets. Przełożyłoby się to na sumy 7,5 mld dol. w 2020 r. i 10,2 mld dol. w 2025 r. w skali światowej. Dane obejmują SAN-y, NAS-y, DAS-y, rejestratory wideo, jak również nośniki HDD i SSD.
 
W ocenie analityków coraz szersze zastosowanie kamer IP i rosnące zapotrzebowanie na nadzór wideo będzie sprzyjać przewidywanemu trendowi. Jednak z drugiej strony rozwój rynku może hamować niska świadomość dostępności technologii i systemów pamięci masowej do monitoringu. Działania edukacyjne w tym zakresie mogą więc pomóc dostawcom w zwiększeniu sprzedaży.


Długa lista inwestujących branż

Jeśli chodzi o rynki wertykalne, to największy udział w rynku storage'u do monitoringu będzie miał transport i logistyka, ponieważ inwestuje znaczne kwoty w nadzór wideo w celu monitorowania ruchu, zapobiegania wypadkom i ich analizy.

MarketsandMarkets spodziewa się również powszechnego stosowania rozwiązań pamięci masowej powiązanej z monitoringiem w szeregu innych branż. Cele projektów to np. zwiększenie wydajności pracowników albo ograniczenie przestępczości i zabezpieczenie miejsc publicznych.

Inwestycje spodziewane są w takich obszarach jak: administracja, obronność, edukacja, bankowość, usługi finansowe i ubezpieczenia, opieka zdrowotna i farmaceutyka, produkcja, energetyka, usługi komunalne, media i rozrywka, handel detaliczny, IT i telekomunikacja, kancelarie prawne oraz budownictwo. Chyba krótsza byłaby lista sektorów, które nie będą zainteresowane monitoringiem.


Inteligentne miasta najeżone kamerami

Jeśli chodzi o zastosowania, to największym rynkiem dla pamięci masowych do nadzoru wideo będzie segment monitoringu miejskiego (w tym ruchu ulicznego, a także stadionów, teatrów, lotnisk, portów). Natomiast najszybciej powinny zwiększać się przychody w przemyśle.  

Globalnie największy udział w rynku pamięci masowych do monitoringu będzie miał region Azji i Pacyfiku, ze względu na rosnącą liczbę inteligentnych miast.