Landesk połączył się z Heat Software. Powstała nowa firma o nazwie Ivanti, która zaoferuje kompleksowe rozwiązania obejmujące operacje IT oraz bezpieczeństwo. Połączenie nastąpiło po przejęciu Landeska przez grupę kapitałową Clearlake.

Ivanti zatrudnia 1,6 tys. pracowników w 23 krajach, ma 22 tys. klientów. Zapowiada duże przyspieszenie wzrostu biznesu poprzez inwestycje w nowe produkty, w sprzedaż i marketing, a także w przejęcia.

Oferta nowej firmy ma lepiej odpowiadać potrzebom użytkowników, dysponujących coraz bardziej złożonymi środowiskami IT oraz wspierać je w przejściu do chmury. Łączy oprogramowanie Heat do zarządzania usługami bazujące na chmurze z rozwiązaniami do ochrony danych i punktów końcowych Landeska. Powinno to wzmocnić pozycję zjednoczonych organizacji na rynku rozwiązań do ochrony punktów końcowych, a także umożliwić korzystanie z szybkiego rozwoju platformy usług zarządzania SaaS. 

"Połączenie Heata i Landeska ma sens" - komentuje Duncan Brown, dyrektor ds. badań w IDC. - "Obie firmy są liderami w zakresie operacji IT oraz mają zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa." Uważa, że dla wszystkich firm, oprócz tych największych oraz szczególnie wrażliwych na zagrożenia, najbardziej odpowiednie jest zarządzanie IT oraz bezpieczeństwem z tej samej konsoli.