W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia o działaniach firmy Logitech zmierzających do przejęcia Plantronics. Byłby to największy zakup w historii Logitecha (w nieoficjalnych informacjach mowa była o 2,2 mld USD), świadczący o dążeniu firmy do zdywersyfikowania biznesu.

W tym momencie Logitech potwierdził sam fakt ​​rozmów dotyczących kupna znanego dostawcy słuchawek, ale zakomunikował też, że wszelkie dyskusje na ten temat zakończyły się.

Krótkie oświadczenie mającego swoją centralę w Szwajcarii producenta brzmi: „W odpowiedzi na doniesienia medialne i zgodnie z szwajcarskimi wymogami ujawniania informacji firma Logitech International potwierdziła dzisiaj, że prowadziła rozmowy z firmą Plantronics dotyczące potencjalnej transakcji. Jednak dyskusje zostały te zakończone, a Logitech nie zamierza dalej komentować sprawy."

W ostatnim  czasie obaj dostawcy przejmowali innych producentów. W zeszłym roku Logitech wydał 85 mln USD na producenta słuchawek do gier Astro Gaming, a tego lata Plantronics kupił Polycom za 2 mld USD.

Obecna wartość rynkowa firmy Logitech to 5,85 mld CHF, a Plantronics jest wyceniamy na nieco ponad 2 mld USD.