Media Markt 18 października otworzy kolejny market we Wrocławiu. Będzie to już trzeci sklep sieci w tym mieście, tym razem zlokalizowany w galerii handlowej Wroclavia.

Z kolei 13 października w Katowicach zostanie ponownie otwarty Saturn w Silesia City Center. Na nowo zaaranżowano wnętrze. Wyeksponowano działy z urządzeniami mobilnymi, co detalista wyjaśnia preferencjami klientów. Duża przestrzeń poświęcona została cyfrowej rozrywce, która obejmuje sprzęt dla graczy czy okulary VR. Można je testować, podobnie jak drony, elektryczne deskorolki i hulajnogi. Jest też dział elektroniki sportowej.

Media Markt i Saturn inwestują w markety zgodnie ze strategią sprzedaży wielokanałowej, w której sklepy tradycyjne i internetowe wzajemnie wspierają się. Zagęszczając sieć stacjonarnych placówek, ostatnio zwłaszcza w średnich miastach, obaj detaliści pośrednio nakręcają popyt w e-sklepach, dzięki bliskości miejsc do osobistego odbioru sprzętu (klienci to preferują), możliwości obejrzenia i sprawdzenia urządzeń w działaniu, skorzystania z usług doradczych i innych z oferty marketów.