Od początku tygodnia ponownie działa 13 marketów Media Markt. W połowie marca detalista zdecydował o zamknięciu wszystkich 88 sklepów stacjonarnych w Polsce w związku z decyzją władz (obejmującą galerie handlowe i sklepy o powierzchni od 2 tys. m kw.), a także, jak wyjaśniał, w celu ochrony pracowników i klientów. Przeszedł całkowicie na sprzedaż internetową.

"Od tego momentu uważnie obserwowaliśmy sytuację i intensywnie przygotowywaliśmy się do ponownego uruchomienia placówek handlowych tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i klientom" - informuje Alpay Güner, CEO MediaMarktSaturn Polska.

Po tygodniu przerwy zdecydowano się ponownie otworzyć mniejsze placówki sieci (o powierzchni do 2 tys. m kw.).

"W ostatnich dniach obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na towary z naszego asortymentu, które są niezbędne do funkcjonowania w obecnych warunkach, np. laptopy, drukarki, chłodziarki, zamrażarki czy produkty do higieny osobistej. Dlatego zdecydowaliśmy, aby 23 marca uruchomić 13 naszych sklepów, nieobjętych zakazem" - wyjaśnia Alpay Güner.

Ceconomy, do którego należy MediaMarktSaturn, informował również o zamknięciu stacjonarnych sklepów w kilku innych krajach europejskich. Z powodu skutków epidemii koncern wycofał się z prognozy wyników na bieżący rok finansowy.