Właściciel MediaMarktSaturn - koncern Ceconomy - zwrócił się o pomoc publiczną. Według nieoficjalnych informacji Bloomberga potentat retailu rozmawia o pakiecie finansowania wartym 2 mld euro. Większość tej kwoty, ok. 80 proc., miałby zapewnić państwowy bank KfW. Negocjacje są w toku, szczegóły nie zostały jeszcze dogadane - wynika z informacji agencji.

Ceconomy potwierdziło, że zwróciło się o wsparcie finansowe do KfW, nie ujawniając jednak kwot.

Obok zastrzyku finansowego w celu przezwyciężenia skutków kryzysu Covid-19 firma zapowiada cięcie kosztów oraz "inne zmiany".

Ceconomy mocno ucierpiało wskutek zamknięcia sklepów stacjonarnych sieci na kluczowych rynkach w Europie, w tym na największym dla firmy rynku niemieckim. W Polsce w połowie marca zamknięto wszystkie 88 marketów Media Markt, natomiast 23 marca wznowiło działalność 13 mniejszych sklepów, nie objętych zakazem handlu. W kraju detalista sygnalizuje duże zapotrzebowanie na sprzęt do zdalnej pracy i nauki oraz na urządzenia AGD.

Zamknięcie hal Media Marktu i Saturna na najważniejszych rynkach ma przynajmniej częściowo zrekompensować sprzedaż internetowa. Najwyraźniej jednak Ceconomy liczy się z problemami. W minionym tygodniu firma wycofała się z prognozy na aktualny rok finansowy.