Ofertę OneDrive poszerzono m.in. o automatyczny backup zdjęć w systemie Android, który ułatwia przenoszenie fotografii z telefonów z Androidem do innych urządzeń. Dodano transkodowanie wideo, dzięki któremu można przechowywać, oglądać i udostępniać filmy.

Każdy nowy użytkownik OneDrive otrzymuje na start 7 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Klienci polecający usługę znajomym mogą otrzymać do 5 GB dodatkowego miejsca, po 500 MB za każdą osobę, która zaakceptuje zaproszenie do OneDrive. Klienci mogą również uzyskać 3 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za korzystanie z funkcji automatycznego kopiowania zdjęć ze swojego telefonu do OneDrive. Dodatkową przestrzeń dyskową zaoferowano w odpłatnych pakietach po 50, 100 lub 200 GB.

Zmiana nazwy SkyDrive na OneDrive odbędzie się automatycznie, po zalogowaniu na konto użytkownika. Czas oczekiwania na pojawienie się usługi w nowej odsłonie może potrwać do kilku godzin.
 
W związku z uruchomieniem nowej usługi pierwszych 100 tysięcy użytkowników, którzy zalogują się na swoje konto OneDrive, otrzyma 100 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na jeden rok. Start promocji zostanie ogłoszony na Twitterze.


Więcej informacji o OneDrive można znaleźć pod adresem http://www.onedrive.com.