W lutym br. najbardziej poszukiwane na GoldenLine były osoby ze specjalizacją IT - rozwój oprogramowania. Stanowiły 19 proc. wśród blisko 49,3 tys. osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera.

Na podstawie analizy ponad 9 tys. profili zawodowych programistów, którzy w minionym miesiącu otrzymali bezpośrednie zaproszenie do procesu rekrutacji, okazało się, że

 

6 najbardziej poszukiwanych języków programowania to:

1  - JavaScript (62 proc. osób, które zostały zaproszone do procesu rekrutacji miało na profilu zaznaczoną znajomość tego języka)
2 - Java (48 proc.)
3 - SQL (42 proc.)
4 - PHP (33 proc.)
5 - C# (28 proc.)
6 - C++ (17 proc.).

 

Na profilach zawodowych najbardziej poszukiwanych programistów znalazły się również takie umiejętności jak znajomość biblioteki JQuery stworzonej dla języka JavaScript (48 proc. programistów, którzy otrzymali w lutym wiadomość od rekrutera zna jQuery) oraz znajomość PostgreSQL i MySQL - systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych.


Top 5 poszukiwanych umiejętności:

1 - znajomość biblioteki JQuery dla JavaScript (48 proc. )
2 – MySQL (44 proc.)
3 – Scrum (29 proc.)
4 – AngularJS (23 proc.)
5 -  PostgreSQL (22 proc.)


Prawie 30 proc. programistów zaproszonych do procesu rekrutacji miało na profilu zawodowym zaznaczoną znajomość metodyki Scrum. Zarazem 10 proc. zapytanych przez rekruterów programistów ma doświadczenie w zarządzaniu projektami.

Jedna trzecia programistów, którzy otrzymali propozycję pracy od rekrutera, mieszka w Warszawie, po 11 proc. w Krakowie i we Wrocławiu, 6 proc. w Poznaniu, 4 proc. w Gdańsku, po 3 proc. w Łodzi i Katowicach.