Salesforce jest najlepszym miejscem pracy na świecie – według dorocznego rankingu Great Place to Work. W obejmującym 25 przedsiębiorstw zestawieniu branża IT jest reprezentowana najliczniej (7 podmiotów) – z czego wynikałoby, że zatrudnieni cenią ją najwyżej.

Aby znaleźć się na liście, firma musiała być laureatem co najmniej 5 krajowych rankingów najlepszych miejsc pracy i zatrudniać minimum 5 tys. pracowników na całym świecie, w tym 40 proc. poza krajem głównej siedziby.

O kolejności zdecydowały wyniki audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR w przedsiębiorstwie (1/3 wagi końcowej oceny) oraz ankiety pracowniczej (2/3 wagi). Dodatkowe punkty przyznawano za liczbę krajów, w których została przeprowadzona ankieta oraz za odsetek pracowników, jaki wziął udział w badaniu. Według organizatorów pracownicy chętniej uczestniczą w badaniu, jeżeli są przekonani, że ich głos liczy się dla firmy.

W tegorocznej edycji przepytano ponad 6,6 tys. pracowników międzynarodowych firm z 51 krajów, które łącznie zatrudniają ponad 10 mln pracowników.

Miejsce Cisco i Cadence Design Systems to także zasługa polskich oddziałów tych korporacji.  

W tegorocznym polskim konkursie na najlepsze miejsce pracy, rozstrzygniętym w marcu 2017 r., numerem 1 okazały się Microsoft, Objectivity Bespoke Software Specialists i Demant Technology Centre.

 

W porównaniu ze światowym zestawieniem z 2016 r. na liście zaszły spore zmiany. Rok temu wygrał Google, a za nim uplasował się SAS Institute. W czołówce był również (nr 4) Dell EMC.


Najlepsze miejsca pracy na świece w branży technologicznej w rankingu Great Place to Work 2017

1

Salesforce

3

SAS Institute

13

Cadence Desing Systems

14

Autodesk

19

Cisco

20

Adobe

25

SAP

 

Źródło: Great Place to Work