W dorocznym rankingu Great Place to Work - „Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2019”. wyróżniono 29 firm w 4 kategoriach.

Po raz pierwszy laureaci zostali wyłonieni spośród przedsiębiorstw, które na wcześniejszym etapie uzyskały certyfikat Great Place to Work. Warunkiem jego przyznania było minimum 65 proc. pozytywnych odpowiedzi w ankiecie pracowniczej. Ma ona 2/3 wagi dla finalnej noty. Z kolei 1/3 stanowi ocena praktyk HR przedstawionych przez firmę. Sumaryczny wynik decyduje o miejscu w rankingu.

W badaniach udział wzięło 80 organizacji. Najliczniej reprezentowaną branżą okazała się IT (24 proc.). Średnio 80 proc. osób zatrudnionych w nagrodzonych w tym roku przedsiębiorstwach jest gotowych potwierdzić, że ich firmy to „wspaniałe miejsca pracy”. W odrębnym ogólnopolskim sondażu tylko 43 proc. było tego zdania.

 

Oto miejsca firm z branży w zestawieniu wraz z pozycją w danym rankingu.

 

Firmy zatrudniające poniżej 500 osób

2. Microsoft
3. SAS Institute
4. Schibsted Tech Polska


Firmy zatrudniające powyżej 500 osób

1. Cisco
2. Sii Polska
3. Akamai Technologies Poland
4. Objectivity


Źródło: Great Place to Work - Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2019

 

Microsoft i Cisco uznawano za bardzo dobrych pracodawców także w poprzednich latach. Cisco w ub.r. było nr 1, a Microsoft - nr 2 na liście firm z ponad 500-osobową załogą.

W tym roku nową organizacją w rankingu jest gdańskie centrum R&D Schibsted Tech Polska. W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób w czołówce nie było natomiast firm z branży.

Nowością w tym roku jest również zestawienie „Najlepsze miejsca pracy dla milenialsów”. Obejmuje ono 10 firm spośród laureatów głównego konkursu, które zostały wysoko ocenione przez osoby urodzone po 1980 r. W Top 10 znalazło się 5 przedsiębiorstw z sektora informatycznego. Okazuje się, że młodsi pracownicy najwyżej cenią Cisco.


Najlepsze miejsca pracy dla milenialsów

2. Cisco
4. Sii Polska
6. Schibsted Tech Polska
7. Akamai Technologies Poland
9. Objectivity

Źródło: Great Place to Work - Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2019