Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe prezentuje najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w Europie Środkowej, na podstawie tempa wzrostu rocznych przychodów operacyjnych. Firmy klasyfikowane są w trzech kategoriach: Technology Fast 50, Rising Stars i Big 5. W programie uczestniczą firmy z 17 krajów: Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry i Litwy.  Tegoroczna trzynasta edycja rankingu była niezwykle pomyślna dla polskich firm. Ponad 55 proc. przedsiębiorstw pokazanych w kategorii głównej pochodzi z Polski, a łącznie we wszystkich kategoriach stanowią one aż 60 proc.

 

Wśród znajdujących się w rankingu Deloitte Partnerów Microsoft, 6. miejsce w kategorii głównej Technology Fast 50 przypadło firmie LGBS Polska. – Wyróżnienie Deloitte z pewnością pomaga zwiększyć rozpoznawalność marki, a także zaufanie wśród obecnych i przyszłych kontrahentów spółki. Zdobycie tak zaszczytnej pozycji w konkursie jest dla nas motorem do dalszej wytężonej pracy

– powiedział Wojciech Wolny, prezes zarządu LGBS.

 

Firma Netwise zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu w kategorii Wschodzące Gwiazdy - Rising Stars. – Pierwsze miejsce w kategorii Rising Stars rankingu Deloitte to dla nas ogromne wyróżnienie. Nasza praca, przekładająca się na udział w rynku, dynamiczny wzrost liczby klientów, a przez to rozwój całej firmy, została dostrzeżona i doceniona przez rynek – powiedział Jakub Skałbania, przewodniczący rady nadzorczej, a wcześniej CEO Netwise.

eOpen oraz ITMAGINATION również zostały wyróżnione w kategorii Wschodzące Gwiazdy, zajmując kolejno 6. i 8. miejsce.

Nasza firma oferuje klientom rozwiązania, które pomagają im pracować efektywniej, wydajniej i osiągać z tego konkretne korzyści biznesowe. To podejście sprawdza się w obecnych warunkach rynkowych, a wyróżnienie w rankingu Rising Stars jest tego dowodem powiedział Artur Kozłowski, prezes Zarządu z eOpen.

Deloitte Technology Fast 50 CE to kamień milowy potwierdzający, że zorientowanie na potrzeby klientów, innowacyjność oraz silna specjalizacja to właściwa droga rozwoju firmy. Wyróżnienie to podkreśla stabilny wzrost firmy oraz jej rosnące znaczenie i rozpoznawalność w dziedzinie tworzenia oprogramowania na arenie międzynarodowej – powiedział Daniel Arak, Business Development Director z ITMAGINATION.

Wszystkie trzy firmy wyróżnione jako Wschodzące Gwiazdy zostały już wcześniej docenione przez Microsoft. Podczas konferencji Microsoft Partner Strategy 2012, odbywającej się w październiku br., firma eOpen otrzymała nagrodę w kategorii „2012 Partner of the Year - CLOUD Win”, natomiast Netwise w kategorii „2012 Partner of the Year - Dynamics CRM”. Z kolei firma ITMAGINATION została wyróżniona w lipcu br. tytułem „Microsoft Country Partner of the Year 2012 for Poland” podczas światowej konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference w Toronto.

– Microsoft ma w Polsce 6,5 tys. firm partnerskich. Dla nas i naszego biznesu ten ekosystem partnerski ma kluczowe znaczenie. Cieszymy się, kiedy rynek docenia ogromny potencjał firm, które go tworzą. Serdecznie gratuluję naszym partnerom, którzy znaleźli się w rankingu Deloitte. W dalszym ciągu będziemy blisko współpracować, żeby wspierać ich w konsekwentnej realizacji strategii i rozwoju ich biznesów” – powiedziała Małgorzta Gryz, dyrektor ds. Strategii Partnerskiej w polskim oddziale Microsoft.