Za współpracę z siecią Autoryzowanych Dealerów MFP oraz partnerami biznesowymi Sharpa odpowiada teraz Łukasz Wacławiak, nowy szef sprzedaży pośredniej w polskim oddziale producenta, od 18 lat związany z branżą IT.

Powołanie Łukasza Wacławiaka na stanowisko szefa kanału partnerskiego wiąże się z wdrożeniem aktualnej strategii vendora. Sharp będzie się koncentrować na dostarczaniu klientom kompleksowych rozwiązań obejmujących m.in. urządzenia drukujące, profesjonalne monitory, oprogramowanie, systemy rezerwacji sal, serwis. Kluczową rolę w realizacji strategii mają odegrać partnerzy Sharpa, którzy, jak zakłada producent, poszerzą swoje portfolio usługowe. Poza urządzeniami drukującymi więcej instalacji ma się wiązać z optymalizacją procesów biznesowych, ponieważ wielu klientów jest zainteresowanych usługami, a nie sprzętem. 

- Sharp posiada bogate i nowoczesne portfolio produktów oraz niebawem poszerzy je o zupełnie nowe rozwiązania. Zależy mi, aby nasza sieć partnerska skuteczniej docierała do klientów korzystając z naszej wspólnej wiedzy i doświadczenia, co przyniesie korzyści każdej ze stron. Będę dążył do tego by partnerzy widzieli z naszej strony pełne zaangażowanie i pomoc w prowadzeniu sprzedaży. – mówi Łukasz Wacławiak 

Nowy Channel Sales Manager wcześniej pracował m.in. w Ricoh, gdzie przez ostatnie 3 lata zarządzał siecią partnerską oraz w ABC Data. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP na kierunku Informatyka.