Veracomp poszerzył ofertę o Uniview i Kedacom, dostawców rozwiązań do monitoringu. Dystrybutor zapowiada budowę nowego kanał sprzedaży we współpracy z resellerami i integratorami.

– Nastawiamy się na projekty w sektorze publicznym oraz utilities. Wszędzie tam dostrzegamy ogromny potencjał dla specjalistycznych rozwiązań CCTV – twierdzi Bartłomiej Madej, Telecommunication Solutions Department Manager w Veracomp. Wskazuje na takie możliwości nowego portfolio jak kamery dla służb mundurowych i integrację z systemami wideokonferencyjnymi.

Uniview to trzeci największy dostawca sprzętu CCTV w Chinach. Działa od 2006 r. Dostarcza kamery zewnętrzne i wewnętrzne w różnych wersjach oraz oprogramowanie, m.in. do analityki. Produkuje również monitory przemysłowe, przełączniki do CCTV i inne urządzenia bezpieczeństwa, np. zamki hotelowe.

Kedacom to chińska firma, założona w 1995 r. Oferuje monitoring wideo dla bardziej wymagających klientów. Rozwiązania są przeznaczone do miejsc, gdzie potrzebna jest zaawansowana analityka w czasie rzeczywistym, np. dla służb. Dostarcza również inteligentne systemy transportowe (ITS).

Jak podaje Veracomp, szacuje się, że wartość polskiego rynku ochrony wynosi ponad 10 mld zł, a w ciągu kolejnych trzech lat wzrośnie o prawie 10 proc.