Tegorocznymi laureatami są: Sebastian Christow, dyrektor departamentu gospodarki elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Wyróżnienia wręczono podczas XXII Forum Teleinformatyki.

Sebastian Christow otrzymał nagrodę m.in. za współautorstwo koncepcji CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) oraz tworzenie korzystnych warunków dla polskich firm i ich promocję za granicą (np. na CEBIT).

Dyrektor obecnie zarządza zespołem realizującym najważniejsze projekty związane z wdrażaniem idei One Stop Shop w Polsce. Są to: CEIDG, Upraszczanie i Elektronizacja Procedur Administracyjnych oraz Pojedynczy Punkt Kontaktowy. W ub.r. odpowiadał za informatyzację państwa w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Kieruje projektami informatycznymi od 1997 r., gdy zaczął pracować w Ministerstwie Gospodarki.

Krzysztof Pietraszkiewicz został nagrodzony za wieloletnie działania na rzecz aktywnego udziału sektora bankowego w rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Chodzi m.in. o promowanie bankowości elektronicznej, inicjatywę powołania cyfrowego Biura Informacji Kredytowej oraz wsparcie udziału sektora bankowego w obsłudze programu 500+.

Krzysztof Pietraszkiewicz od 1991 r. jest związany z ZBP, najpierw jako dyrektor biura, a następnie dyrektor generalny. W 2003 r. został prezesem Związku Banków Polskich. Jest także członkiem rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz sekretarzem rady nadzorczej Biura Informacji Kredytowej.

Nominowanymi do tegorocznej Nagrody im. Marka Cara byli także:
• Janusz Dygaszewicz – dyrektor departamentu programowania i koordynacji badań Głównego Urzędu Statystycznego.
• Krzysztof Mączewski – dyrektor departamentu geodezji i kartografii Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego.
• Michał Nedoszytko – lekarz kardiolog ze szpitala specjalistycznego w Wejherowie.

Nagroda im. Marka Cara – tragicznie zmarłego w 1997 r. jednego z pomysłodawców Forum Teleinformatyki oraz popularyzatora nowoczesnych technologii – jest wręczana od 2002 r. Przyznaje ją kapituła, którą tworzą m.in. laureaci z poprzednich lat.

CRN Polska był patronem medialnym XXII Forum Teleinformatyki.