Aman Khan został nowym prezesem zarządu Beyond.pl, dostawcy rozwiązań i usług chmurowych i kolokacyjnych.

„Stawiamy na dynamiczny rozwój, a tym samym zwiększenie naszego udziału w rynku w Polsce i za granicą. ” – zapowiedział nowy CEO.

W dwóch centrach danych w Polsce Beyond.pl oferuje usługi kolokacji, chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej. Data center operatora dysponują mocą 14 MW. Ich łączna powierzchnia to ponad 12 tys. m kw. 

Aman Khan ukończył studia MBA, pracuje w branży IT od ponad 30 lat. Ostatnio był m.in. dyrektorem zarządzającym Global Switch (2015 - 2019), operatora centrów danych w Europie i Azji oraz dyrektorem zarządzającym w Dimension Data (obecnie grupa NTT) od 2010 do 2015 r., odpowiedzialnym za infrastrukturę centrów danych i usługi chmurowe. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze i kierownicze m.in. w Star Alliance, PSINet i General Electric. Prowadzi również własną działalność konsultingową w zakresie transformacji IT i outsouringu.

W ub.r. Michał Grzybkowski współzałożyciel, wieloletni szef, a także jeden z głównych udziałowców Beyond.pl, ustąpił ze stanowiska prezesa pozostając w zarządzie spółki, gdzie nadzoruje rozwój technologiczny. Zgodnie ze strategią ekspansji nie tylko w kraju, lecz także za granicą, Beyond.pl powierza ostatnio funkcje CEO menedżerom z doświadczeniem na międzynarodowych rynkach. Poprzednio spółką krótko zarządzał duński menedżer Claes Meyer zu Allendorf.