Na polskim rynku od kilku miesięcy działa Solectric GmbH Polska - polski oddział niemieckiego dystrybutora Solectric GmbH, obecnego w Niemczech od 1986 r. Zajmuje się dystrybucją elektroniki użytkowej, m.in., dronów, robotów edukacyjnych, projektorów LED, akcesoriów.

Solectric GmbH Polska zarządza Marek Krygier. Wcześniej pracował dla marek Philips Car Systems i Harman/Becker Automotive Systems, współpracował także z producentem map cyfrowych Navteq (obecnie Here).

Poprzednio był dyrektorem zarządzającym Coyote System (2014 - 2018) oraz szefem Harman/Becker Automotive Systems w Polsce, a następnie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (2006 - 2017).

Obecnie lokalny zespół Solectric liczy 6 osób w działach: sprzedaży i wsparcia klienta, marketingu i administracji.

Solectric zapewnia, że działalność na lokalnym rynku opiera na współpracy z resellerami, ponieważ znaczna część towaru, który sprzedaje, to produkty specjalistyczne (jak drony dla przemysłu, służb ratowniczych, produkty edukacyjne dla szkół i in.). Firma współpracuje także z retailerami, gdzie dostępna jest część produktów. Obecnie Solectric ma kilkudziesięciu partnerów w Polsce, firma zapewnia, że ich liczba rośnie.