Jak zapewniają przedstawiciele VT Cyber, taki a nie inny dobór portfolio ma na celu możliwość stworzenia kompleksowego i komplementarnego systemu ochrony dla firm, instytucji oraz zakładów przemysłowych (ze wskazaniem na ochronę architektury SCADA). Dystrybutor postawił na marki izraelskie, gdyż – jak się wyraził Paweł Franka, CEO VT Cyber: "Amerykanie stawiają na zgodność z przepisami, a Izraelczycy chcą być naprawdę bezpieczni".  

Testowaliśmy różne rozwiązania i doszliśmy do wniosku, że żadne z nich nie daje całościowej ochrony. Duże wycieki danych nie dzieją się przypadkiem i często poprzedza je aktywność, którą można wykryć poprzez analizę zachowania użytkowników – mówi Paweł Franka i dodaje, że VT Cyber stawia na technologię opartą na połączeniu analizy behawioralnej i uczenia maszynowego w celu wykrywania nieznanego malware.

Obecnie dystrybutor z siedzibą w Warszawie zatrudnia 17 pracowników. Przedstawiciele firmy zapewniają, że zamierzają prowadzić działalność wyłącznie poprzez sieć partnerską. Zapowiadają także ekspansję na rynki europejskie. W tym kontekście warto dodać, że Paweł Franka w poprzednich latach był odpowiedzialny między innymi za wprowadzenie do Polski i na rynki Europy Wschodniej (w tym także Rosji) takich firm jak McAfee czy Websense. 

VT Cyber, zanim przekształciło się w osobny podmiot ze 100 proc. polskim kapitałem, działało jako zespół odpowiedzialny za rozwój oferty systemów bezpieczeństwa w dobrze znanej polskim integratorom firmie dystrybucyjnej Sequence.