Od 1 października br. prezesem Beyond.pl jest Claes Meyer zu Allendorf, duński manager z ponad-20 letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży IT. Jego zadaniem będzie przygotowanie nowej strategii poznańskiej spółki. Poprzednio w Danii był krótko związany z Dell EMC, odpowiadając za sprzedaż pamięci masowych oraz z lokalnym oddziałem Huawei jako Channel Manager. Współpracę z kanałem sprzedaży w regionie nordyckim nadzorował również w Pure Storage (2016 - 2018). Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w regionalnych i lokalnych oddziałach, m.in. w Oracle'u, IBM, HP i Dellu.

– Proces wyboru nowego prezesa Beyond.pl trwał dwa lata. Dużym wyzwaniem było znalezienie menadżera, lidera, którego profil zawodowy tak dobrze wpisuje się w nakreślony przez akcjonariuszy długoterminowy plan rozwoju firmy - podkreśla Michał Grzybkowski, dotychczasowy prezes, który pozostaje w zarządzie i skoncentruje się na rozwoju technologicznym spółki.

– Przychodzę do firmy w konkretnym celu. Chciałbym, żeby Beyond.pl dołączył do czołówki branży IT w tym segmencie, zarówno krajowej jaki międzynarodowej – deklaruje Claes Meyer zu Allendorf.

Od 1 października br. w skład zarządu Beyond.pl wchodzą: Claes Meyer zu Allendorf, prezes odpowiedzialny za działania operacyjne i sprzedaż, Michał Grzybkowski, wiceprezes odpowiedzialny za technologię, Piotr Cegieła, członek zarządu ds. finansów i inwestycji oraz Bartłomiej Danek, członek zarządu ds. sprzedaży - do końca stycznia 2020 r.

Założycielami oraz głównymi udziałowcami poznańskiej firmy specjalizującej się w oferowaniu kompleksowych usług data center oraz cloud computing dla biznesu są Sebastian Kulczyk i Michał Grzybkowski.