W dniu 1 czerwca Tomasz Konik zastąpił Marka Metryckiego na stanowisku partnera zarządzającego Deloitte w Polsce. Od blisko 4 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Zmianę przygotowywano od dawna. Została poprzedzona półrocznym okresem przejściowym.

Do priorytetów strategii Deloitte należy m.in. rozwój usług łączących różne rodzaje doradztwa i rozbudowa kompetencji technologicznych.  

"Rolą Deloitte jest dziś nie tylko dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie, ale także wsparcie klientów w sytuacji związanej z Covid-19, pomoc w zmianie dotychczasowych modeli biznesowych oraz w powrocie do nowej rzeczywistości" - mówi Tomasz Konik.

Nowy szef jest związany z Deloitte od ponad 20 lat. Zaczynał jako praktykant w dziale audytu. Dalsze doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale doradztwa podatkowego i prawnego. Kierował ogólnopolskimi zespołami ds. specjalnych stref ekonomicznych, energii i zasobów naturalnych. Rozwijał program inicjatyw branżowych.

Od 2016 r. jako wiceprezes zarządu Deloitte odpowiadał za obszar firmowych programów klienckich i branżowych. Pełnił również rolę partnera w dziale konsultingu, uczestnicząc w tworzeniu nowej strategii konsultingowej.

Tomasz Konik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz międzynarodowego programu MBA St. Gallen w Szwajcarii. Ukończył programy szkoleniowe w IMD w Lozannie, Harvard Business School w Bostonie i Said Business School w Oxfordzie. W 2015 r. zakończył studia AMP w IESE Business School Universidad de Navarra.