Nowym Country Managerem VMware w Polsce został Arkadiusz Sikora. Wcześniej był związany z Diebold Nixdorf, Oracle i SAP. Będzie odpowiedziany za rozwój polskiego oddziału VMware w zakresie sprzedaży portfolio usług multi-cloud, wirtualizacji sieci, bezpieczeństwa i rozwiązań do budowy cyfrowych miejsc pracy. Dotychczas lokalnym oddziałem firmy zarządzała tymczasowo Agnieszka Damaziak, Senior Enterprise Manager.
 
Arkadiusz Sikora poprzednio, od października 2018 r., był dyrektorem programowym w Diebold Nixdorf. Odpowiadał za stworzenie globalnej platformy automatyzującej proces tworzenia ofert handlowych. Wcześniej związany był z Oracle (2015 - 2018), gdzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży aplikacji. W latach 2013-2015 był prezesem zarządu Consafe Logistics. Przez większą część kariery zawodowej pracował w SAP (od 2001 r.). Pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. sprzedaży rozwiązań dziedzinowych SAP w Europie Środkowo-Wschodniej i dyrektora ds. operacyjnych w regionie.

- Nadszedł czas, kiedy to użytkownicy, a nie działy IT, zaczną decydować, jak i gdzie będą korzystać ze swoich programów, aplikacji oraz urządzeń. Żyjemy w czasach, gdy technologie mobilne, chmurowe, sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy przeobrażają biznes – mówi nowy szef VMware w Polsce.

Arkadiusz Sikora jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Northumbria w Newcastle, studiował również zarządzanie na Uniwersytecie w Illinois.