Redukcje obejmują oddziały w Irlandii, Holandii i Hiszpanii. Dotyczą zespołów sprzedaży, rozwoju biznesu i inżynierów - twierdzi dziennik The Irish Times. W związku z restrukturyzacją firma zachęca pracowników do aplikowania na inne stanowiska.

Oracle od jakiegoś czasu przeprowadza restrukturyzację zatrudnienia w związku z koncentracją na biznesie chmurowym.

"Wraz ze wzrostem biznesu chmurowego stale dostosowujemy zasoby i przebudowujemy zespoły, by mieć pewność, że mamy odpowiednich ludzi dostarczających najlepsze produkty chmurowe naszym klientom na świecie" - poinformowała według dziennika przedstawicielka koncernu.

W końcu ub.r. Oracle informował, że zamierza poszerzyć zespół specjalistów od chmury o kolejne 2 tys. osób, w związku utworzeniem 20 nowych regionów chmurowych do końca 2020 r.

Według Irish Times redukcje w Europie mają być związane z ostatnimi wynikami. Oracle w II kw. finansowym odnotował spadek przychodów z licencji chmurowych i on-premise o 7 proc., a na usługach chmurowych i wsparciu licencji odnotowano wzrost o 3 proc. Przychody całej korporacji zwiększyły się o 1 proc. rok do roku.

Spółka Oracle EMEA Limited z siedzibą w Irlandii miała natomiast blisko 500 mln euro straty w roku 2018.