Z dniem 1 października br. David Preece został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Panasonic w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Z firmą jest związany od 1991 r. Zajmował różne stanowiska w obszarze sprzedaży i marketingu w Europie. Rozpoczął pracę w brytyjskim oddziale. W 2013 r. przeniósł się do centrali marketingu Panasonic w Niemczech jako dyrektor ds. strategii marki. Po powrocie do Wielkiej Brytanii w 2015 r. był dyrektorem ds. marketingu oraz zastępcą dyrektora zarządzającego.

„Przybywam z rynku, na którym Panasonic zajmuje dominującą pozycję w segmencie produktów powszechnego użytku, takich jak telewizory OLED, cyfrowe aparaty fotograficzne, sprzęt audio i wideo, telefony, artykuły gospodarstwa domowego. Wielkie szanse na zwiększenie obrotów dostrzegam również w tym regionie” — powiedział David Preece.

„Nasze główne domeny to sprzęt audio-wideo oraz rejestracja obrazu, ale ogromny potencjał wzrostu widzę w rozwijających się segmentach” – ocenia dyrektor.

Wskazał m.in. słuchawki. Zapowiada wzmocnienie relacji z placówkami handlowymi. „Liczę na to, że inwestycje przyniosą obustronne korzyści w postaci rentownej sprzedaży detalicznej” — dodał dyrektor Preece.