"Mogą pojawić się drobne zakłócenia podczas integracji naszej aktywności rynkowej" – uprzedza Tom Sweet, dyrektor finansowy Dell Technologies. Informuje, że  priorytetem nowej korporacji jest obecnie scalenie zespołów handlowców oraz programów partnerskich. Dla integratorów i resellerów oznacza to dalsze oczekiwanie na ostateczny kształt współpracy z nowym Dellem. Jak wynika z dotychczasowych informacji o wspólnym programie Dell EMC, który wystartuje 1 lutego 2017 r., premiowani będą m.in. partnerzy, którzy oferują kompletne portfolio rozwiązań połączonych firm, sprzedają tylko ich ofertę oraz pozyskują nowych klientów. Integratorzy mają korzystać dzięki fuzji.

Dell Technologies informuje o wzroście przychodów. W swoim III kw. finansowym, zakończonym 28 października, odnotował 16,2 mld dol. obrotów, uwzględniając w bilansie 52 dni z wyniku EMC i jego spółek zależnych (w ujęciu pomijającym zasady księgowości GAAP wzrost wyniósł 28 proc. – wobec obrotu samego Della sprzed roku). 

Strata operacyjna sięgnęła jednak 1,5 mld dol., ze względu na wpływ przejęć i inne koszty.
Firma zadłużyła się na 47 mld dol., aby kupić EMC i powiązane z nim spółki. Deklaruje szybkie zmniejszenie zobowiązań w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

W br. Dell m.in. zainkasował 2,4 mld dol. za sprzedaż swojej grupy software’owej i 3 mld dol. za biznes usługowy. Do końca roku powinno zostać sfinalizowane zbycie EMC Enterprise Content Division za 1,6 mld dol.
Aktualna suma długów mega korporacji wynosi 56,8 mld dol. – poinformował Tyler Johnson, skarbnik Dell Technologies.
 
Przychody Client Solutions Group, obejmującej biznes PC, w III kw. finansowym zamknęły się w kwocie 9,2 mld dol., o 3 proc. więcej niż rok wcześniej, a zysk operacyjny – 634 mln dol. Dell liczy na wzrost sprzedaży w biznesie PC. Przewiduje, że w 2017 r. trend wymiany sprzętu powinien być wyraźny, choć jego nasilenia można spodziewać się raczej w II poł. roku, a nie wcześniej, jak dotąd prognozowano. 

Grupa Infrastructure Solutions wygenerowała natomiast przychody wielkości 6 mld dol., ale zysk był wyższy niż w biznesie PC – 897 mln dol. Z kolei VMware w ciągu 52 dni po połączeniu (7 września br.), kiedy wyniki konsolidowano z Dell Technologies, osiągnęło 1,3 mld dol. przychodów i 548 mln dol. zysku operacyjnego.

Firma podaje, że odnotowała spory wzrost sprzedaży biznesu projektowego w pierwszym kwartale po połączeniu z EMC. Informuje o dużym wzroście popytu na macierze all-flash i systemy hiperkonwergentne. W przypadku tych pierwszych plus był dwucyfrowy, a obroty (run-rate) sięgają 2,5 mld dol. 

Zdaniem jednego z amerykańskich partnerów Della i EMC (przed fuzją), zasady współpracy partnerskiej obu producentów były tak różne, że zmiany w podejściu do kanału zapewne będą duże, w związku z tym wiele firm jest zaniepokojonych.

Z kolei inny przedsiębiorca, dostawca usług – duży partner Dell EMC twierdzi dla crn.com, że po fuzji biznes rozkręcił się na dobre. Powiększyła się oferta, wzrosła liczba zamówień. Według przedsiębiorstwa ich wartość jest obecnie najwyższa w historii.