W ocenie VAR-ów i firm MSP usługi zarządzane zwiększają ich przychody i zyski, są znaczącą częścią portfolio - wynika z badania przeprowadzonego w USA przez Grupę 2112 oraz Intronis. Według 64 proc. ankietowanych regularne przychody z usług zarządzanych są najważniejszym czynnikiem wzrostu ich spółek. Generują średnio od 21 do 30 proc. ich zysku brutto oraz 11 - 21 proc. zysku netto. Co istotne, integratorzy sygnalizują, że to rozwojowy biznes - według 55 proc. marże z usług zarządzanych idą w górę, a co miesiąc przybywa średnio blisko 10 nowych klientów. Zwłaszcza średnie firmy MSP (1 - 14,99 mln dol. przychodów) rozwijają się w zasadzie tylko dzięki usługom zarządzanym. Na górze listy potrzeb użytkowników są usługi związane z bezpieczeństwem (sieciowym, ochrony punktów końcowych oraz zarządzaniem urządzeniami mobilnymi).
 
Blisko połowa ankietowanych (47 proc.) oferuje usługi zarządzania aplikacjami chmurowymi. W związku z migracją firm do chmury ten biznes również oceniany jest jako rozwojowy. Jako inny profitowy obszar wskazano m.in. VoIP.
 
Zyski z MSP to nie są jednak łatwe pieniądze. Największym problemem dla partnerów jest dostarczenie usług wysokiej jakości. Jeżeli nie potrafią np. zapewnić odpowiedniej ochrony klientowi w ramach usług zarządzanych, odpowiadają za naruszenia bezpieczeństwa.