W ramach współpracy system oświetlenia biurowego Philipsa, wyposażony w czujniki i oprogramowanie, zostanie powiązany z rozwiązaniami sieciowymi Cisco, obejmującymi przełączniki Catalyst z technologią Power over Ethernet (PoE). Pracownicy biurowi będą mogli sterować oświetleniem z pomocą smartfonów. Celem jest wygoda i zmniejszenie zużycia energii. Np. czujniki obecności użyte w systemie mogą dostarczać informacji na temat wykorzystania przestrzeni biurowej, co pomoże w redukcji kosztów. Philips i Cisco będą ponadto współpracować przy opracowywaniu wspólnej strategii wejścia na rynek.

- Celem naszego partnerstwa jest wprowadzenie Internetu rzeczy do biur i budynków komercyjnych na całym świecie -
deklaruje Bill Bien, SVP, szef strategii i marketingu Philips Lighting. Zintegrowany system oświetleniowy ma umożliwić klientom oszczędzanie energii, ograniczanie kosztów, zwiększenia produktywności i dostosowanie do potrzeb środowiska pracy.

Philips i Cisco zamierzają wspólnie przyspieszyć wejście tej technologii na rynek. Firmy przewidują, że wpięcie w infrastrukturę IT oświetlenia budynków to postępujący trend, gdyż poprawia efektywność takich instalacji i komfort pracy użytkowników. Oświetlenie ma być pierwszym krokiem do wprowadzenia Internetu rzeczy do przedsiębiorstw na całym świecie.

Klienci powinni być zainteresowani nowym rozwiązaniami, bo zwykle oświetlenie odpowiada za 40 proc. energii zużywanej przez budynek. Jak zapewnia Philips, dzięki zarządzaniu, integrowaniu i sterowaniu systemem oświetleniowym LED tej marki poprzez sieć Cisco, można uzyskać niemal 80 proc. oszczędności energii oraz obniżenie kosztów utrzymania budynku.