Urządzenie waży 2,7 kg i rozwija prędkość  56 km na godzinę. Intel od początku swojego zaangażowania w rynek dronów stawiał na niszę dla rozwiązań do profesjonalnych zastosowań. W styczniu  bieżącego roku informowaliśmy o nabyciu przez giganta firmy Ascending Technologies, specjalizującej się w tego rodzaju konstrukcjach. W sierpniu 2015 roku własnością koncernu stała się firma Yuneec z Hong Kongu, również specjalizująca się w dronach.

W przewidywaniach Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), amerykańskiego organu nadzoru lotniczego, do 2020 roku liczba dronów konsumenckich będących w użyciu podwoi się, ale jeszcze szybciej będzie rosnąć sprzedaż modeli do zastosowań komercyjnych. Według danych  FAA specjalistyczne drony w USA będą coraz częściej używane do  inspekcji przemysłowych, fotografowania gruntów i nieruchomości, w rolnictwie. Będzie ich także coraz bardziej potrzebować branża ubezpieczeniowa i administracja.

W 2016 r. sprzedaż rozwiązań komercyjnych ma wynieść 600 tys. sztuk, do 2020 roku – ma wzrosnąć do 2,7 mln – twierdzi FAA.