Strefa Xiaomi powstała w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Pełni funkcję nie tylko sklepu, lecz także showroomu, który ma na celu promocję marki, co powinno zwiększyć sprzedaż. W Mi Zone można obejrzeć i przetestować nowy sprzęt chińskiej marki (prawie 40 produktów) - smartfony, głośniki, power banki, przystawki smart tv, router, gogle VR, oczyszczacze powietrza. Jest też drobny sprzęt AGD.

ABC Data wprowadziła Xiaomi do sprzedaży na polskim rynku we wrześniu ub.r. Zapewnia, że decyzja o otwarciu sklepu firmowego jest związana z rosnącą popularnością marki w naszym kraju. jak podaje dystrybutor, sprzedaż w I kw. br. była o 135 proc. większa niż w IV kw. ub.r. (w ujęciu ilościowym). Według danych dystrybutora ze stycznia br. w ciągu 3 miesięcy sprzedano ponad 20 tys. smartfonów Xiaomi. Z kolei od początku kwietnia do połowy maja br., sprzedano tyle produktów Xiaomi, ile w I kw. br. 

"Spodziewamy się, że dynamika sprzedaży utrzyma się na wysokim poziomie także w kolejnych kwartałach" - uważa prezes ABC Daty, Ilona Weiss. Celem w br. jest osiągnięcie 10 proc. udziału w polskim rynku sprzedaży detalicznej smartfonów przez końcem 2017 r. 

ABC Data, która jest jedynym dystrybutorem Xiaomi w Unii Europejskiej, zapowiada poszerzanie portfolio produktów (np. w lipcu na rynek wejdą gogle VR) oraz wprowadzanie do sprzedaży marki Xiaomi w krajach regionu, w których działa dystrybutor. Kierunki najbliższej ekspansji mają zostać ujawnione wkrótce.