Tomasz Zazula objął stanowisko Chief Financial Oficer w regionie Europy Środkowej. Nadzoruje finanse w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. Nowe obowiązki łączy ze swoją dotychczasową funkcją wiceprezesa zarządu SAP Polska. Zbudował globalny zespół kontrolingu dla klientów z sektora MŚP.

Tomasz Zazula dołączył do SAP w 2002 r. Od 2016 r. jest dyrektorem finansowy i członkiem zarządu SAP Polska. Od początku specjalizował się w zakresie finansów, administracji i procesów około sprzedażowych. Posiada ponad 18 lat międzynarodowego doświadczenia w finansach i znaczące osiągnięcia w zakresie wprowadzania innowacji, w tym projektów fuzji i przejęć. Przez ponad 8 lat zajmował się inicjatywami wdrażającymi nowe modele biznesowe. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Mannheim (Niemcy).

"Dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe tworzą rosnącą presję na wypracowywanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych w oparciu o narzędzia cyfrowe. Rolą SAP jest wsparcie firm w procesach transformacji cyfrowej, we wszystkich jej aspektach. Również tych dotyczących finansów i administracji." - komentuje nowy CFO SAP w regionie Europy Środkowej.

Awans Tomasza Zazuli to kolejna zmiana personalna w SAP w ostatnich miesiącach. Trzy osoby awansowały w regionalnych strukturach SAP, a jedna w polskim oddziale.

Od 1 maja br. nowym dyrektorem zarządzającym SAP Polska jest Thomas Duschek.

Również od maja cała korporacja SAP ma jednego globalnego CEO. Jest nim Christian Klein.