Pozew został złożony w lutym w sądzie okręgowym stanu Tennesee w USA (w Memphis znajduje się siedziba FedEx'u). Amur zaangażował w Stanach jedną z dużych kancelarii (Kilpatrick Townsend & Stockton), która wcześniej analizowała sprawę. W pozwie zarzuca firmie kurierskiej m.in. naruszenie praw autorskich, bezpodstawne wzbogacenie, niedotrzymanie umowy. Zarzuty mają związek z przejęciem przez FedEx w 2012 r. polskiej firmy Opek (obecnie FedEx Express Polska). Otóż Amur dostarczył system informatyczny dla Opeka. Po jego zakupie przez FedEx bezprawnie – jak utrzymuje polska spółka – wykorzystano kody źródłowe. Zdaniem FedEx'u zarzuty są bezpodstawne.

Kwota rekompensaty, jakiej domaga się Amur, nie została ujawniona. Według spółki chodzi o 'wiele milionów dolarów'. Amur działa od kilkunastu lat. Tworzy rozwiązania IT dla dystrybucji, transportu i logistyki w dużych korporacjach.

FedEx należy do największych firm kurierskich na świecie. W roku finansowym 2014 jego przychody wyniosły 45,6 mld dol., a zysk netto – 2,1 mld dol.