Do tej pory firma sprzedawała grafen w arkuszach o rozmiarach 30 x 30 cm. Udoskonalenie technologii wytwarzania pozwala zaoferować większe rozmiary arkuszy, które znajdą zastosowanie m.in w biomedycynie. Nano Carbon zwraca uwagą, iż grafen wytwarzany w ITME jest idealnie równy i przylega do materiału, na który jest nakładany. Wymienione właściwości sprawiają, że znajduje on więcej zastosowań niż grafen płatkowy.  

Grafen, czyli jednoatomowa warstwa węgla, wykazuje szereg właściwości nie występujących razem w jakimkolwiek innym materiale. Jest niezwykle wytrzymały, elastyczny, przezroczysty, przewodzi ciepło i prąd, może być też izolatorem. Jego zastosowanie bada się w wielu dziedzinach. Może posłużyć m.in. do skonstruowania elastycznych smartfonów, wydajniejszych ogniw słonecznych, superczułych detektorów gazów i opracowania nowatorskich terapii antynowotworowych.

ITME i Nano Carbon wchodzą w skład powołanej 15 czerwca 2016 r. inicjatywy Graphene in Poland, powołanej przez polskie środowisko naukowo-badawcze we współpracy z sektorem przemysłowym w celu komercyjnego wykorzystania polskich osiągnięć naukowych.