Asseco utworzyło nowy dział badań i rozwoju – Asseco Innovation Hub (AIH). Ma on skoncentrować się na wyszukiwaniu i wsparciu nowatorskich rozwiązań dla branży finansowej, które są we wczesnej fazie rozwoju. Będzie też ułatwiać ich wprowadzenie na rynek. Twórcy wybranych rozwiązań uzyskają pomoc ekspertów firmy, możliwość prowadzenia testów, finansowanie i wsparcie w promocji, jak również dostęp do klientów Asseco. Rozwój nowych projektów odbywa się w 4 etapach i trwa łącznie ok. 15 miesięcy.

Oprócz działu AIH została utworzona spółka zależna – Asseco Innovation Fund, która będzie odpowiadać za finansowanie i zarządzanie portfelem podmiotów, zakwalifikowanych przez Asseco Innovation Hub do dalszych prac.

Obecnie 70 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że nowe technologie są głównym czynnikiem ich rozwoju (według PwC). Według Asseco oznacza to, że nowatorskie rozwiązania zaczynają odgrywać dużą rolę w strategii biznesowej firm.

- Klienci oczekują od dostawców IT coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które jednocześnie będą bezpieczne – twierdzi Jarosław Bryl, dyrektor zarządzający Asseco Innovation Hub.

Grupa Asseco w 2017 r. przeznaczyła na inwestycje w R&D 548,2 mln zł. Pozyskuje nowe projekty na kilka sposobów, m.in. poprzez działania wewnętrznych jednostek, współpracę ze startupami oraz korzystając z dofinansowania zewnętrznego.