Aresztowanie szefa Wasko jest związane z zarzutami korupcji i 'bezprawnego załatwiania spraw' w Agencji Rozwoju Przemysłu. W dniu 11.05 Centralne Burio Antykorupcyjne zatrzymało prezesa spółki, byłą wiceprezes ARP Patrycję Z. (ona również trafi do aresztu) oraz 4 inne osoby. Sprawa dotyczy lat 2014 - 2015. Prowadzi ją rzeszowska delegatura CBA.

Zarząd Wasko uspokaja: 'Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na bieżące funkcjonowanie oraz sytuację finansową Wasko. Działalność grupy kapitałowej od zawsze oparta jest o zasadę transparentności, a wszystkie zobowiązania wobec kontrahentów są realizowane zgodnie z zawartymi umowami'.

Według PAP Sąd Rejonowy Warszawa - Wola w uzasadnieniu decyzji o aresztowaniu Wojciecha W. i Patrycji Z. uznał, że dowody, jakie przekazał prokurator, uprawdopodabniają popełnienie przez nich zarzucanych im czynów. Z informacji wynika, że prokuratura przedstawiła nagrania rozmów, a także historie rachunków bankowych. Ponadto sąd wziął pod uwagę obawę matactwa jak i wysokie kary grożące podejrzanym (do 8 lat więzienia).