Also Holding ogłosiło zmiany na stanowiskach. Wchodzą w życie w przyszłym miesiącu.

Volkan Weissenberg, dotychczas starszy wiceprezes odpowiedzialny za usługi Supply (segment tradycyjnej dystrybucji broadlinowej), przejmie odpowiedzialność za platformę e-commerce Also web shop. Celem jest rozszerzenie portfolio.

„Jego doświadczenie w zarządzaniu dostawcami, a także precyzyjna znajomość konkurencyjnych produktów istotnych dla  resellerów, są najlepszymi cechami predesytynującymi go do nowej roli” - mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Michael Gericks, wcześniej starszy wiceprezes odpowiedzialny za biznes Consumptional (usługowe IT, w tym chmura), przejmie obszar zarządzania vendorami jako SVP. Określi nowe czynniki rozwoju, biorąc pod uwagę, że model subskrypcyjny, napędzany przez chmurę, staje się coraz ważniejszy w tradycyjnym biznesie dostaw, w zakresie architektury chmur hybrydowych, czy też oferty sprzętu jako usługi (Device-as-a-Service).


Simone Blome-Schwitzki, była rzeczniczka zarządu Also w Niemczech, będzie zarządzać modelem biznesowym Solutions (dystrybucja z wartością dodaną) w Europie.

„Simone bardzo dobrze zna nasz ekosystem. Jest równie dobrze zaznajomiona z portfelem dostawców, jak i wyzwaniami i możliwościami naszych resellerów. Jest cenionym partnerem dla obu stron i dlatego jest odpowiednią osobą, by rozwinąć ten model biznesowy na poziomie międzynarodowym" - mówi Gustavo Möller-Hergt.

Jan Bogdanovich został mianowany starszym wiceprezesem odpowiedzialnym za biznes Consumptional. Jako menedżer, który odegrał kluczową rolę w rozwoju Also Cloud Marketplace (ACMP), ma za zadanie ulepszać chmurowe portfolio dystrybutora i dalej optymalizować funkcje dla sprzedawców.

Tom Casaer, dyrektor zarządzający platformy Also IoT AllThingsTalk, będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu IoT w grupie.

„Zainteresowanie internetem rzeczy jest ogromne. Jednak firmom często trudno jest określić jego praktyczne zastosowania. Tom będzie dla nich cennym źródłem inspiracji” - wyjaśnia Gustavo Möller-Hergt.