Wojciech Włodarczyk, przewodniczący rady nadzorczej Qumaka, złożył rezygnację z dniem 6 listopada. Decyzja nastąpiła wkrótce po otrzymaniu przez spółkę postanowienia sądu, które uniemożliwia obecnie otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Qumak w połowie października złożył wniosek w tej sprawie. W sądzie czeka również wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

Wojciech Włodarczyk w 2017 r. przez cztery miesiące, do końca października, pełnił obowiązki prezesa zarządu Qumaka, do czasu objęcia sterów przez obecnego szefa, Sławomira Połukorda.

Odchodzący przewodniczący prowadzi własną działalność doradczą głównie w branżach chemicznej, farmaceutycznej, naftowej, gazowej, energetycznej, spożywczej. Przez wiele lat był związany z sektorem paliwowym. Obecnie jest m.in. w radzie nadzorczej Ceramika Nowa Gala i grupy Kęty.

Do rady nadzorczej Qumaka powołano dwóch niezależnych członków z ramienia akcjonariusza - funduszu PKO Parasolowy. Są to: Paweł Ruka - biegły rewident, wieloletni dyrektor finansowy i członek zarządu spółek m.in. ZKS Ferrum, Ammono, oraz Tomasz Kruk, który specjalizuje się w obszarze audytu, zapewnienia zgodności, zarządzania ryzykiem. Realizował projekty w różnych branżach, m.in. w IT i  telekomunikacji.