W dniu 31 stycznia br. wiceprezes Michał Markowski złożył rezygnację i odszedł z zarządu Qumak SA. Nie uzasadnił swojej decyzji.

Michał Markowski od listopada 2018 r. odpowiadał za finanse Qumaka. Ma doświadczenie na stanowiskach finansowych i doradczych, zajmował się m.in. doradztwem strategicznym i restrukturyzacjami. Pracował też jako programista i menedżer projektów. Od 2015 r. jest prezesem biura rachunkowego Pointway Partners. Zasiada w radzie nadzorczej Atende. W latach 2016 – 2018 był dyrektorem PMO i M&A w ProService Finteco, a od 2014 do 2016 r. kierował działem strategii i analiz GPW. Pracował również m.in. w resorcie skarbu państwa i Deloitte.  

Po rezygnacji Michała Markowskiego zarząd Qumaka tworzą: prezes Sławomir Pałukord i wiceprezes Konrad Pogódź, który kieruje pionem realizacji.

Jednocześnie Qumak poinformował o utracie kolejnego kontraktu. Miasto Lublin odstąpiło od umowy ze spółką na rozbudowę systemu zarządzania ruchem i komunikacją. Podpisano ją w październiku 2017 r. Realizacja miała potrwać do 10 grudnia 2019 r. Wartość kontraktu opiewała na 23,3 mln zł brutto. Lublin zerwał umowę uzasadniając, że Qumak nie ma już możliwości realizacji zamówienia.  

To kolejny przypadek rezygnacji ze współpracy ze spółką. W styczniu br. port lotniczy w Balicach odstąpił od umów z 2013 r. i 2016 r. obejmujących system transportu i kontroli bagażu. Naliczył Qumakowi z tego tytułu 14,8 mln zł kar.

W grudniu ub.r. Energa Operator wypowiedział wartą 8,7 mln zł umowę z 2016 r. na świadczenie usług contact center.