Nowy program partnerski Red Hat dla regionu EMEA będzie koncentrować się na ofercie gotowych zestawów produktowych przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw. Przewiduje trzy podstawowe specjalizacje: infrastruktura centrów danych, rozwiązania klasy middleware i infrastruktura w chmurze. Produkty zostaną podzielone na kategorie w ramach każdego z tych obszarów. Partnerzy będą nagradzani za poszerzanie kompetencji i tworzenie programów wejścia na rynek w każdej z trzech specjalizacji.

- Im więcej umiejętności rozwinie partner, tym większe będą jego korzyści - wyjaśnia Petra Heinrich, wiceprezes ds. współpracy z partnerami, EMEA, Red Hat.

W gromadzeniu wiedzy dotyczącej rozwiązań objętych programem ma pomóc serwis Online Partner Enablement Network. W ofercie są szkolenia on-line, prezentacje demonstracyjne i dostęp do biblioteki technicznej. Dla partnerów, którzy osiągnęli poziom Advanced i Premier, portal będzie dostępny bezpłatnie. Partnerzy Premier, którzy zdobyli większe umiejętności niż wymagane minimum, mogą liczyć na wyższe rabaty. Firmy z poziomu Advanced i Premier mogą uzyskać dostęp do funduszy przeznaczonych na rozwój działalności.

- Podział na kategorie według rozwiązań zamiast możliwości produktu może przyciągnąć klientów, którzy chcą wyjść poza obecnie wykorzystywane zamknięte rozwiązania i wdrożyć ustandaryzowane otwarte platformy - mówi Petra Heinrich.

Nowy program partnerski Red Hat EMEA ma zastąpić istniejący program w maju 2014 r. 

Więcej informacji o Red Hat’s Partner Program można znaleźć tutaj.