W Sharp Electronics Europe ogłoszono szereg zmian na stanowiskach zarządzających. CEO firmy na kontynencie został Yoshihisa (Bob) Ishida, dotąd wiceprezes Sharp Corporation. Dotychczasowy szef w Europie ma już nową posadę w USA. Ishida pracował dotychczas m.in. w Sony i LG.
 
W Sharpie utworzono biuro AIoT Business Strategy, które nadzoruje wprowadzanie rozwiązań łączących sztuczną inteligencję (AI) i Internet rzeczy (IoT), w produktach dla domu i biura. Ishida został szefem tej jednostki.
  
W ramach pozostałych zmian w zespole zarządzającym na terenie Europy Jun (Jeff) Ashida, dotychczasowy President Information Systems Europe, awansował na stanowisko President, Sharp Electronics Europe i podlega Ishidzie.

Alex Hermann, dotychczasowy wiceprezes w Sharp Information Systems Europe, awansował na stanowisko President, Sharp Information Systems Europe i podlega Ashidzie. 

Ishida będzie podróżował do Europy, zachowując swoje biuro w japońskiej siedzibie głównej Sharp Corporation. Ashida pozostanie w siedzibie głównej Sharp Europe w Wielkiej Brytanii, a Hermann w biurze Sharp Europe w Zurychu. 

Sharp został przejęty przez Foxconna - potentata na rynku produkcji sprzętu jako ODM - w 2016 r. kosztem 3,5 mld dol. Jak zapewniano wówczas, oznacza to dla japońskiej firmy zwiększenie środków na rozwój, a przy tym operacyjną niezależność. Na polskim rynku Sharp koncentruje się na klientach biznesowych.

Pod skrzydłami tajwańskiego giganta Sharp po stratach w ub.r. wyszedł na plus w minionym kwartale, generując ok. 130 mln dol. zysku i zwiększając obroty o blisko 20 proc., do ok. 4,5 mld dol.