Salon znajduje się w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia. Ma powierzchnię 286 m kw., na której wyeksponowano m.in. tablety, smartfony, laptopy, telewizory, kina domowe. Wnętrze podzielono na kilka stref, m.in. gier, muzyki, operatorów, AllShare, akcesoria. Nie ma tradycyjnych regałów, sprzęt czeka na klientów na półkach pod ścianami albo na podwyższeniach po środku. Wszystkiego można dotknąć, uruchomić, sprawdzić jak działa. Ma to pomóc konsumentom w wyborze odpowiedniego sprzętu. 

Dla producenta jedną z największych wartości Brand Store jest możliwość promocji swoich rozwiązań i swobodnej prezentacji portfolio (czego nie da się zrobić w sklepach sieci detalicznych) w miejscu odwiedzanym rocznie przez 21 mln klientów (według danych CH Arkadia). Goście mogą pograć np. na laptopach Ativ, sprawdzić jak rysuje się na tablecie Note 10.1 czy przekonać się, jak działają smartfony. Za tydzień (27 kwietnia) w salonie pojawi się Galaxy S 4. W strefie AllShare siedząc na kanapie można przekonać się,  jak łączą się i współdzielą zasoby różne urządzenia Samsunga (np. telewizory, smartfony, laptopy). Zadaniem załogi jest wyjaśnianie, doradzanie klientom, prezentowanie, jak można korzystać z danego sprzętu.

Brand Store jest obsługiwany przez Sferis. Pracują w nim ludzie z tej sieci (a także z Samsunga), detalista będzie zaopatrywał salon w towar. Na premierze (miała miejsce w nocy z 18 na 19 kwietnia) otwarcia salonu (a raczej jego odsłonięcia, bo sprzedaży jeszcze nie prowadzono) dokonali prezes Samsunga w Polsce Daniel Chung i szef Sferisu, Michał Iwanciw.

- Cieszę się, że spośród innych graczy na rynku dystrybucji sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce, Samsung docenił doświadczenie Sferis, a przede wszystkim potencjał logistyczny i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych - powiedział Michał Iwanciw.

Warszawski Brand Store jest czwartych sklepem firmowym Samsunga w Europie i pierwszym w naszym regionie. Na razie nie wiadomo, czy w Polsce pojawią się kolejne salony z logo koreańskiego producenta.

Adres strony internetowej Samsung Brand Store to www.brandstoresferis.samsung.pl.