Allegro rozpoczęło zmiany w serwisie, które mają go uprościć i ułatwić korzystanie z niego na różnych urządzeniach (komputerach, tabletach, telefonach). Modyfikacje będą wprowadzane stopniowo zarówno na głównej stronie jak i wewnątrz serwisu. Strony wewnętrzne mają zostać uporządkowane i uproszczone, tak aby były bardziej czytelne i ułatwiały klientom posługiwanie się różnym sprzętem. Zostanie wdrożony nowy układ stron, który ma sprawić, że klient będzie mógł przerwać korzystanie z serwisu na jednym urządzeniu i w tym samym miejscu powrócić do Allegro na innym sprzęcie.

Nowa wersja ma pomieścić więcej informacji o promocjach, specjalnych ofertach i okazjach. Dodatkowo zmodyfikowana nawigacja powinna ułatwić dotarcie do ofert i przeglądanie serwisu niezależnie od urządzenia – jak zapowiada Piotr Szybiak, CTO Allegro.

Zasadnicze zmiany widoczne są już u góry strony serwisu. Wyeksponowane zostało okno wyszukiwarki, a poniżej znajduje się więcej niż dotąd sekcji tematycznych, kierujących klientów do prezentacji najciekawszych ofert i promocji.

Strona główna Allegro dotychczas była przebudowywana kilka razy: w 2002, 2005 i 2009 r. Zmieniana teraz wersja działa od 2011 r.

Zmiany, które ułatwią klientom korzystanie z serwisu, zapowiedział niedawno prezes Allegro, Przemysław Budkowski.